Facebookta grup yapıyorum :) | Grup nasıl açılır

Dünyanın en büyük sosyalağı olan Facebook eğer kullanmasını bilmezsen çok sıkıcı oluyor. Son 1 haftadır Türkiye kullanıcılarının açtığı gruplara bakıyorum güzel ve ilginç olan gruplar var.

Bazı grup kurucuları çok kullanıcı çekmek için etik olmayan laflar ediyorlar hoş değil…

Grubunuzun çok kişiye hitap etmesi güzel bir şey çünkü bu grupları  satabiliyorsunuz.  Neyse konumuz bu değil :) Konumuz benim açtığım gruplar , amaçları ve facebookta grup nasıl açılır hakkında bir yazı.

facebook Facebookta grup yapıyorum :) | Grup nasıl açılır

Dikkat: Sorun yaşarsanız şu grupa üye olarak bana ulaşın Yesersin.Com Fan Grubu

Öncelikle Facebook’ta grup açmak için üye olmalısınız.Facebook’a  nasıl üye olunur derseniz şu linki tıklayın.

 • Üye olduktan sonra giriş yapın.
 • Şu linkten +Yeni Grup Kur alanına erişebilirsiniz.
 • Girdikten sonra 3 adımda grubunuzu kuruyorsunuz.
 • Grup adınızı belirleyin dikkat çekici olsun.
 • Gerekli alanları doldurun grubunuza ilk insanları siz davet edeceksiniz unutmayın.
 • İnsanları Gruba Davet Et kısmından daveti gerçekleştirebilirsiniz.

Benim açtığım gruplar şunlar;

incirtepe ilköğretim okulu;

İlk okul arkadaşlarımı bulmak için açtığım grup. i incirtepe ilköğretim okulu adındaki grubuma katılım olarak  güzel gidiyor. Şuana kadar hiç ilk okul arkadaşımı bulamamış olsamda ,pişman değilim :) Bulanların mutluluğu bana yetiyor. 33 üyem var. Pek aktif değil.  İsteyenler üye olabilir okul ayrımı yapmıyorum hepimiz öğrenciydik :)

Kültür dersanesi Avcılar şubesi;

En sevdiğim grubum.  2005-2006 yıllarındaki dersane maceram sonucu oluşan topluluk. Kendi şubemdeki nerdeyse tüm hocalar  gruba üye oldu. Bir çok arkadaşımı bulma imkanım oldu gayet iyi gidiyoruz. 200 üye var. 76 duvar yazımız var -ki aktif olduğumuzu gösterir.

Esenyurt İlçesi;

Benim güzel beldem İlçe oldu bunu duyurmak istedim ve Esenyurt’un bazı olumsuzluklarını dile getirdim. Tüm Esenyurt halkını gruba davet ediyorum.Grup 2 günlük olsa da şimiden 20 üyem oldu tabi daha genişleyeceğini umuyorum.

Türkçe hayranları

Bu grubu iyi ki açtım diyorum bu fikrimle gurur duydum, kendime hayran kaldım :) Koskoca Facebook’ta türkçe ile ilgili bi grup olmazmı yahu ? bi’ kaç saat önceye kadar yoktu, artık var . 1 saat içinde 15 üyesi oldu bile. Bu grup benim vicdanımı rahatlatmaya yetecek. Sizi bu gruba mutlaka bekliyorum . Özellikle  Videolarıi zleyin.

Masaüstü Resmim

Bu grupta çok yatarıcı geldi bana hemen açtım tabi fırsatları değerlendirmek lazım. Grubun amacı masaüstü resimlerinizi paylaşmanız ve onlar hakkında ileri-geri yorum yapmanız. Dizayn, düzen,masaüstü resmi ve pislik gibi başlıklar altında fotografları inceleyeceğiz. Güzel olucak ben umutluyum.

Bana ait olan gruplar bunlar ayrıca bir iki tane grupta yöneticiyim :)

Hepinizi gruplarıma bekliyorum.

1 Yorum

 1. selamın aleyküm arkadaşlar ben adıyaman lıyım hastanede çalışıyorum bir grup kurmaya karar verdim bana yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim sağolun

  Reply
 2. grup açtım ama video paylaşılmıyo sadece pc den paylaşılıyo ama ben int. paylaşmak istiyorum nasıl paylaşabilirim yardımcı olurmusunuz.

  Reply
 3. ben grup açıcam ancak arkadaşım grup açmış ama hiçbirşey paylaşılamıyor hani resim yapıştırıp yazı yazıyorrlar ve payşaşıyorlar yha ondan nasıl yapıcam yardım eder misiniz?? Teşekkürler.

  Reply
 4. merhaba..benim bir grubum var.grup sayfama bir şeyler yapmak istedim fakat gördümki sadece hayran sayfalarına bir şeyler eklenebiliniyor.grubumu hayran sayfasına çeviremezmiyim..yada gruba sayaç vs ekleyemezmiyim..çok araştırdım olmazmış ama belki bilene rastlamadım..sizden bir cevap ve yol göstermenizi,yardımcı olmanızı rica edeceğim..mail atarsanız memnun olurum..iyi çalışmalar
  @Sevim ben niye mail atıyorum. Sen at

  Reply
 5. Lütffen yardımcı olunuz

  ben grup açıcam ancak arkadaşım grup açmış ama hiçbirşey paylaşılamıyor hani resim yapıştırıp yazı yazıyorrlar ve payşaşıyorlar yha ondan nasıl yapıcam yardım eder misiniz?? Teşekkürler.

  Reply
 6. merhaba ben grup kurdum ama video paylaşırken sol kösede benim adım ve fotom çıkıyor grubumun adını ve fotosunu nasıl video üstüne girebilirim yani admin girişini yapmamış gibi olyor.
  ÖZNUR:grubun duvarına git kutucuk var bişeyler yaz diyor onun altında şekiller var onlar arasından bağlantıyı seçIP eklemek istedigin videonun linkini kopyalayıp boş alana (http:// )(ekle) böyle biyer var oraya yapıştırıp ekleye tıklayacaksın ve video grubunda paylışılacak :D

  Reply
 7. merhaba..benim bir grubum var.grup sayfama bir şeyler yapmak istedim fakat gördümki sadece hayran sayfalarına bir şeyler eklenebiliniyor.grubumu hayran sayfasına çeviremezmiyim..yada gruba sayaç vs ekleyemezmiyim..çok araştırdım olmazmış ama belki bilene rastlamadım..sizden bir cevap ve yol göstermenizi,yardımcı olmanızı rica edeceğim..

  Reply
 8. ben facebook sayfamdan bir gurup kurdum.ancak sadece resim ve yazdığım yazıları paylaşabiliyorum.arama çubuğu beni kendi hesabıma yönlendiriyor.dolayısıyla hiçbirşey paylaşamıyorum..ltf yardım.

  Reply

Leave a Comment.